עמוד הבית » ארועים » פעילויות פסח במצפה רמון חלק א' – מטיילים עם ילדים
פעילויות פסח במצפה רמון  חלק א' – מטיילים עם ילדים

פעילויות פסח במצפה רמון חלק א' – מטיילים עם ילדים

אם אתם עוקבים אחרי העמוד שלי אתם יודעים שמאז שעברנו לכאן אנחנו כל שבת מטיילים פה. מכתש רמון הוא אחד האזורים המדהימים שיש. לכבוד החג אספתי עבורכם מסלולי טיולים למשפחות ברובם אנחנו טיילנו. הגשמים והשיטפונות של הימים האחרונים רק מבטיחים חוויה מושלמת.

הפוסט הזה יחולק למסלולים לעצמאים, והצעות לסיורים בפסח בתשלום.  כמו בקודם גם כאן יש המשך עם אטרקציות לילדים וכמובן מקומות לאכול בהם.

טיפ אישי שלי, בלא מעט מהמסלולים והאזורים אין אין קליטה סולארית ,מתכננים מסלול? תדאגו לקחת מפות ו/או סיפורי דרך מודפסים.

אל תשכחו קרם הגנה וקדימה..

 

מנסרה/חולות צבעוניים /ציר צבעי הרמון

שלושת המקומות החבבים עלינו, בעיקר כי הם מתאימים לכל גיל.

 

איך מגיעים :

נוסעים על כביש 40 לכיוון אילת בצד שמאל של הדרך יופיע שלט המנסרה.

פונים לחניה ומתחילים מסלול הנמשך כ45 דקות עד שעה חוזרים לחנייה . ממשיכים עם הרכב לכיוון אילת עד שמגיעים לשלט בצד שמאל מים רוח ואבן  במקום זה יש אגמון קטן, אפשרות לאסוף חולות צבעוניים (להביא בקבוקים קטנים ואפשרות לאטום אותם)  לטבול במים.

 

 

האגם של החולות הציבעוניים צילום טלי בריל

האגם של החולות הציבעוניים צילום טלי בריל

חשוב במקום אין ולו טיפת צל, המלצה אישית שלנו להביא שמשיה או צליה, למשך הזמן שהקטנטנים משחקים במקום.

מהאגמון להמשיך בכיוון אילת לציר צבעי הרמון. הנמצא בצד שמאל של כביש 40 בין הגשר של נחל רמון לבין בריכת המים של מקורות. מסומן בסימון שבילים כחול.הכניסה למסלול היא ברכב והטיול נערך בנסיעה בין נקודות צפייה על קירות שנשארו ממחצבת הגבס שפעלה בעבר במקום.

 

בהמשך אפשר להכנס לחאן בארות למנוחה ופיקניק

אזורי פיקניק: חולות צבעוניים, ציר צבעי הרמון ליד המערבל .

מתאים לכל גיל, לעליה למנסרה נדרש מנשא, הירידה אל החולות הצבעונים במדרגות אבן.

מחזה מרהיב ונגיש צבעי רמון צילום טלי בריל

מחזה מרהיב ונגיש צבעי רמון צילום טלי בריל

קיר האמוניטים/חולות צבעוניים

קיר האמוניטים  תצפית 660

דרך  הגעה לתחילת מסלול: ממצפה רמון נוסעים דרומה על כביש 40 עוברים את קילומטר 84 ומצד ימין יופיע שלט חום " קיר האמוניטים" שם נחנה את הרכבים ונתחיל את המסלול.

דרך הגעה לסוף מסלול: נסיים את המסלול בכביש 40  ונלך כקילומטר דרומה לאורך הכביש עד הפגישה עם הרכבים

אורך המסלול:2 קילומטר

זמן משוער: 3 שעות

דרגת קושי: בינונית

סיפור דרך: מתחילים את המסלול מכביש 40 בסימון שבילים אדום הולכים בדרך נוחה ומישורית עד שמגיעים לפיצול שבילים של שביל ישראל. זרוע אחת של שביל ישראל  והשביל האדום ממשיך מערבה אנו נמשיל בשביל ישראל ושביל ירוק פונה ימינה – מערבה. שווה לסטות מהשביל  עוד כ100 מטר בשביל האדום לצפות בקיר האמוניטים.

שבלולי ענק צילום טלי בריל

שבלולי ענק צילום טלי בריל

במקום יש שלט עליו כתוב "קיר האמוניטים" הקיר הוא מחשוף גיר המורכב מאמוניטים – שבלולי ענק – מאובנים. בעבר, היו בקיר זה עשרות רבות של אמוניטים אולם אלה נשדדו על-ידי מטיילים חובבי-מאובנים. בבקשה אל תפגע בערך-מוגן זה! לאחר עצירה קצרה בקיר חוזרים על עקבותינו לפיצול שבילים וממשיכים בשביל הירוק. נעפיל בשביל הירוק  עד הגעה לנקודה הגבוהה בשטח בגובה 660 מטר מעל פני הים משם רואים תצפית יפיפייה על מכתש רמון ובמבט מעמיק נוכל להסתכל מזרחה ולראות את הקיר ההפוך שהוא חלק מהמצוק הדרומי של המכתש. הקיר ההפוך הוא עדות לקמר שהיווה את ראשיתו של מכתש-רמון. ממשיכים בשביל הירוק בירידה תלולה עד לתחתית המצוק וכביש 40 שם נפגוש עץ שיטה מרשים, רצוי לעצור וליהנות מצילו. מכאן חוזרים לרכב.  נפנה ימינה (דרומה) ונלך בשולי הכביש כקילומטר עד למפגש עם הרכבים. מומלץ ללכת מעברו השני של הכביש שם יש שביל רחב

אנחנו עשינו את המסלול עד הקיר עצמו,וחזרנו חזרה. 

 

הנוף עוצר נשימה צילום טלי בריל

הנוף עוצר נשימה צילום טלי בריל

נחל ארדון גבעת חרוט

נחל ארדון – מעגלי:

דרך הגעה לתחילת/סוף מסלול:  נוסעים ממצפה רמון דרומה על כביש 40 יורדים למכתש רמון עד לפניה ברורה שמאלה עם שלט "חאן בארות עין סהרונים" לאחר חמישה קילומטרים  בשביל ג'יפים המסומן באדום פונים שמאלה לשביל השחור מגיעים אל חניון בארות. ממשיכים בנסיעה עד צומת ברורה, בה פונים ימינה סימון לשבילים אדום. לאחר קילומטר מגיעים אל מזלג דרכים – ימינה לעין סהרונים ושמאלה לחניון יום סהרונים. פונים שמאלה לסימון שבילים שחור נוסעים עד לרחבת עפר המשמשת כחניון.- חניון יום רמת סהרונים

אורך המסלול: 3 קילומטרים

זמן משוער: שלוש שעות

דרגת קושי: קלה

מתחילים מחניון יום רמת סהרונים, יורדים בדרך גיפים בסימון שבילים שחור ומגיעים לעץ שיטה גדול בו מתפצל השביל לשחור  ולכחול. ממשיכים עם סימון השביל הכחול ואיתו מעפילים אל תחתית גבעת חרוט. בתחתית הגבעה נגלה סימון שקוף לשביל קצר העולה לפסגת גבעת חרוט וממנה נשקף נופו המרהיב של מכתש רמון, לאחר התצפית חוזרים לתחתית הגבעה וממשיכים במסלול האדום ואיתו יורדים בערוץ שנשפך לנחל ארדון. בסיום הירידה מתחברים לשביל ג'יפים שחור שעובר בתוך נחל ארדון, עוברים דייק גדול( מחדר מגמתי שעלה מפנים כדור הארץ והתקשה לפני שנחשף לקרקע) והולכים עד שפוגשים בשנית את  עץ השיטה הגדול בו התחלנו את המסלול . עולים חזרה לרכב דרך שביל הג'יפים השחור.

בורות לוץ – מתאים גם לקטנטנים

מסלול טיול נהדר בחורף באביב, בעת שהכל נצבע  במרבדים של צבע מפריחה מיוחדת ונדירה

אורך המסלול: כ-3 קילומטרים (המסלול הקצר)

משך המסלול: 2-3 שעות

רמת קושי: קלה

הגעה (מצפון)  נוסעים על כביש מספר 40 לכיוון מצפה רמון כ 5 ק"מ צפונית למצפה רמון,  בצומת הרוחות פונים ימינה, מערבה אל כביש  171 נסיעה באורך של כ30 דקות עד לפניה ימינה ולפי השילוט אל בורות לוץ.

במקום קיים חניון לילה עם מחסות רוח וצל, בחניון מים זורמים מבנה שירותים וניתן לפתוח אוהל וללון במקום.

במקום נמצא מספר בורות מים – ובתקופה זו הבורות מלאים מים מהגשמים המרובים  כק"מ על דרך עפר.

גובהו של המקום – מעל 900 מטר מבטיח מזג אויר קריר יחסית רוב עונות השנה.

מסלול המשפחות הקצר מסומן באדום והוא מעגלי ולוקח אותנו אל הנקודות העיקריות בבורות לוץ המסלול מוביל דרך בורות המים, העדות לחקלאות קדומה שהתקיימה באיזור. הבור המרכזי קוטרו כ 17 מטר ועומקו כ 4 מטר – והוא שוקק חיים – קרפדות וראשנים שפיריות למיניהן  הפרחים  האופייניים לתקופה זו היא השמשון ההדור הפורח בשלל גוונים וצבעים [מלבן עד סגול עז] פרחים נוספים שנוכל לראות בסוף פריחתם הם צבעוני ססגוני, עיריוני צהוב, צבעוני המדבר וסוף פריחת הריבס. נץ חלב , נוריות, בן פרג סגול, הרדופנין יהודה, הרדופנין הציצית זקן תיש מדברי כחלית  אירוס מצוי ועוד רבים אחרים, חלק מהפרחים נדירים ביותר. את המדרונות ממלאים שיחים ריחניים של לענת המדבר.

בורות המים במסלול הם בורות פתוחים, יש במדבר שני סוגים עיקריים של בורות, בורות סגורים שבדרך כלל חצובים בסלע ובורות פתוחים שחפורים באדמה רכה ואטימה ובנויים באבנים לייצוב הבור, באזור בורות לוץ  ישנם כ17 בורות מהסוג הפתוח. את הבורות הללו מייחסים לתקופה הישראלית, יש המייחסים את הבניה לתקופת שלמה המלך ויש הקושרים לתקופת שלטונם של מלכי יהודה באזור ובמיוחד לעוזיהו .

בנוסף נפגוש עצים גדולים ומרשימים אלו הם עצי אלה ממתחילים ללבלב בירוק.

מומלץ להצטייד בנעלים, מים למשך ההליכה, קרם שיזוף וכובעים, שימו לב באזור הקליטה הסלוללרית מועטה.

מי שחובב לינה בשטח יכול כמובן להשתמש בחניון לילה של בורות לוץ

 

 

טיולים מודרכים 

במהלך חופשת הפסח תוכלו להצטרף גם לסיורים ופעילויות מודרכות שונות באזור. יש מגוון גדול ושווה לראות למה אתם מתחברים יותר

רשות הטבע והגנים מציע מגוון של מסלולים ביום ובלילה ברגל וברכב – פרטים תוכלו למצוא באתר   הרשמה ותשלום מראש בטלפון 3639*

מרכז הדרכה "בטבע" מסיע מגוון מסלולים למשפחות ברכבים ובג'יפים לאתרים שונים.  בין הסיורים תוכלו למצוא תצפית כוכבים בלב מכתש רמון,  טיולי ג'יפים מודרכים במסלולים שונים,  סיור שקיעה בפארק לפיסול מדברי – אמנות ויין על מצוק מכתש רמון ועוד .

לפרטים והרשמה  :  – 08-8680742/ 050-7498021 – bateva.co.il

בית ספר שדה הר הנגב הנמצא במצפה רמון מציע אף הוא מלבד לינה גם טיולים מודרכים  לפרטים והרשמה באתר 

 

לאן שלא תטיילו אנא שמרו על כללי הבטיחות, שימרו על הסביבה ואל תשכחו להנות 

כתיבת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם השדות המסומנים הם חובה *

*

כתבות אחרונות

נושאים

Scroll To Top