עמוד הבית » התנסות עם הילדים » גם "נחמה" פותחת שנה.
גם "נחמה" פותחת שנה.

גם "נחמה" פותחת שנה.

אז זהו, אתמול היה היום הגדול , שנת הלימודים נפתחה, אלפי פעוטות , טף וילדים החלו אמש את שנת הלימודים והם לא לבד.

גם הסיוט ההורי חוזר, למרות שאיך שלא נתסכל על זה גם בקיץ לא הצלחנו לגמרי להיפרד מהן, המפלצות הקטנות שמככבות בספר ילדים שאין הורה שלא מכיר, שגורמות למאות אימהות לצעוק איכס גם שאין אף ג'וק באזור – הכינים. כינת הראש או בשמם הספרותי – הכינה נחמה.

אני מניחה שזיכרון אחות בית הספר בודקת את הראש חקוק אצל מרביתכם, אבל  חוזר מנכ"ל שיצא ב2012  אוסר לבדוק בכל מוסדות החינוך את ראשי הילדים, ואוסר על הרחקת ילדים בגין כינים. החוזר מותיר לצוות לעדכן את הורי התלמידים  ומטיל את האחריות הטיפול על ההורים . ומכאן נולד השלט שאין הורה לדעתי שלא מכיר – הכינה נחמה חזרה.

אם אתם הורים לילדים מגילאי 3 ומעלה, סביר להניח שגם אתם תזכו לפגישה עם הכינה נחמה.

אל תטעו מדובר בטפיל מתוחכם אשר מסוגל לחיות עד יומיים ללא מזון (דם), עם מחזור חיים של 35 ימים, ומעטה הגנה  על צאצאיו (ביציים) מופלאים. הן מפתחות עמידות עם השנים, ונושא לעשרות מחקרים.

אלו אגב מראים כי 75% מילדי ישראל נדבקו בכינים לפחות פעם בחייהם. בנות נדבקות בדר"כ יותר (פי 2-4) מבנים בכינים (בגלל משחקים וקרבת יתר של ראש לראש) ושיא ההדבקה בכינים מתרחש בגלאי 4-13.

אז בואו נעשה רגע סדר.

  1. אין קשר בין נקיון והיגיינה לבין כינים.
  2.  אין קשר בין הידבקות לאורך השיער, מה שכן הרבה יותר קל לטפל ולסרק שיער קצר.
  3.  כינה חייה עד יומיים מחוץ לראש, לכן אם עשיתם טיפול אבל לא החלפתם מצעים /ניקיתם מסרקים תדבקו שוב. מומלץ להשאיר  מצעים ובגדים נגועים יום או יומיים בצד. לחילופין, ניתן לכבס את הבגדים והמצעים בניקוי יבש או בטמפרטורה של 60 מעלות למשך חצי שעה.
  4. אם יש לכם בובות/צעצועים שהילדים אוהבים ואי אפשר לכבס- סגרו אותם בשקיות ליומיים
  5. הטיפול החשוב ביותר הוא טיפול מניעתי: מומלץ לסרק את שיער הילדים כל יום במסרק כינים צפוף ובכך לגלות את ההדבקה בשלבים מוקדמים ולמנוע הדבקה חמורה יותר. הטיפ הכי טוב שקיבלתי מחברה היה להשקיע במסרק נגד כינים ,ולקנות את  מסרק אסי 2000, שהוא לא רק מוריד את הכינים עצמם אלא פוגע ושורט את הביצים.
  6. ניתן למרוח שמן רוזמרין מאחורי האוזניים ולמנוע מהכינים להתקרב לראש.רק שימו לב שמדובר בכמות קטנה
  7. אם אחד מבני המשפחה נדבק- בדקו את כולם, כולל תינוקות ופעוטות.
  8. גם הורים נדבקים בכינים
  9. גם אמהות עם שיער צבוע נדבקות בכינים
  10. לעולם גם אם תכריזו על יום אחד שכל הכיתה/גן עושה טיפול, יהיה את הילד שלא עשה.

ועכשיו מה עושים?

אני מודה, כמו הורים רבים אחרים, אני כבר על סף קבלת הנחמות כחלק מהתא המשפחתי,  הנחמות מחבבות את הבכורה ואנחנו נאבקים בהם על בסיס קבוע,  משתדלים באמת  לסרק עם מסרק צפוף (מודה שאנחנו לא תמיד עומדים בזה ) ומחליפים תכשירים כל תקופה.

חשוב לשים לב שבשוק יש שני סוגי תכשירים, אלו שכתוב עלהם שהם מוצרי הגיינה , ומוצרים שכתוב עלהם שהם נגד כינים, שנהם בפיקוח משרד הבריאות. ההבדל אגב הוא שהסוג השני צריך להציג מחקרים שמוכחים את היעילות שלו בקטילת הכינים.

במיוחד לפתיחת שנת הלימודים, ולכבוד חזרתה של הנחמה קיבלנו להתנסות את הדרין ONCE בתרסיס .

Hedrin-spray

התרסיס החדש צילום יחצ

זו לא הפעם הראשונה שאנחנו משתמשים במוצר, אבל החידוש הוא שהפורמולה מאפשרת  לטפל ולהשמיד את הכינים וביצי כינים בטיפול אחד בלבד של 15 דקות. שזה בניגוד לכל משמידי הכינים האחרים, הדורשים 2 טיפולים בהפרש של 7-10 ימים. הדרין שייך לקטגורית  קוטלי הכינים שזה אומר שהחברה נדרשת להציג את יעילות ובטיחות המוצר  . ואכן הם מדווחים כי המוצרים נבדקו באמצעות מחקרי in-vitro ובמחקר קליני, מבוקר אשר נערך באנגליה ע"י ד"ר איאן ברג'ס, מגדולי המומחים בעולם בתחום הפרזיטולוגיה.  חשוב לציין שאין בתכשיר חומרים כימיים, והוא מותר לשימוש לילדים מגיל 6 חודשים, לחולי אסטמה (אינו מכלים ממיסים) לנשים הרות או מניקות, ולא פחות חשוב לאמהות נדבקות  – אפשר להשתמש בו גם על שיער צבוע.

אז אחרי שקראנו  ניגשנו  לחדר האמבטיה וגילנו את היתרון הגדול של התכשיר- התרסיס  עם ידית.  אחד הדברים היותר מסובכים לבעלי שיער ארוך הוא הסירוק,ופיזור החומר בצורה אחידה. כלי התזה נוח במיוחד,  החידוש מקצר את זמן הפיזור, משאיר את ההורה ללא נזילות של חומר על הידיים  ועובד מעולה על שיער ארוך. החומר עצמו שמנוני, אך בעל ריח סביר . בהתאם להוראות השימוש חפפנו אחרי 15 דקות. אנחנו אגב נוהגים לעשות סיבוב נוסף של המסרק גם אחרי החפיפה.

אני מודה סקפטית שכמוני לא האמינה שבזה זה נגמר, שנים של שימוש בתכשירים הרגילו אותי לספור ימים ושת'. הפעם חיכינו שבוע וערכנו בדיקה חוזרת ו.. אין כינים.

אז נכון לצערי סביר להניח שזה יחזיק מעמד עד סוף השבוע (חמישה ימים בבית ספר יספיקו להדבקה)  ונכון שזה לא יפתור אותנו מהסיוט של הסירוק הכמעט יומיומי (למניעה) ועדיין זה הפתיע.

למה כן – עומד בהבטחת הייצרן

שווה מחשבה : משאיר מראה קצת שמנוני על הראש, צריך לשים לב שמורידים אותו לשטוף טוב את הכיור כי זה משאיר חומרים שמנונים .

מחירים : לכבוד חודש ספטמבר נמכר מארז מיוחד של הדריןOnce   +   מסרק  ASSY2000   במחיר מיוחד  לצרכן  99.90 שקלים בלבד  (במקום 131.60 שקלים) בכל  סניפי רשת סופר פארם ברחבי הארץ

כתיבת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם השדות המסומנים הם חובה *

*

כתבות אחרונות

נושאים

Scroll To Top