עמוד הבית » אמא חברתית » בייבי המלך הבא של ישראל?
בייבי  המלך הבא של ישראל?

בייבי המלך הבא של ישראל?

קינג ביבי סרטו התיעודי של דן שדור עוסק בביוגרפיה של ראש ממשלת ישראל  בנימין נתניהו. מנסה להציג עוד נופך בשאלה שמהדהדת לא מעט מה יש בו ב"מלך ישראל" שגורם לאלפי בני אדם להעריץ אותו בעיוורון רב כל כך?איך הצליח הצעיר שגדל בארצות הברית, חזר לישראל לשרות צבאי וחזר ישירות משם לארה"ב , הילד האמריקאי עם האנגלית המשולמת, והחיים הטובים להפוך לאחד הדמויות הנערצות בישראל? איך הוא מצליח פעם אחר פעם לכבוש את דעת הקהל, גם שלפעמים נדמה שהקהל אינו מעניין אותו ?

צילום באדיבות yes ולשכת העיתונות הממשלתית

צילום באדיבות yes ולשכת העיתונות הממשלתית

הסרט מצג קטעי ראיונות ועוקב אחרי נתניהו מנעוריו בארצות הברית, בגרותו והמפנה שהתרחש עם מות אחיו יוני, איך השכיל לבנות את עצמו באמצעות המדיה האמריקאית החל משנות השמונים אז זיהה את הצורך ב "מומחה לטרור"  המעבר מהשוק הפרטי למגזר הדיפלומטי הישראלי, החזרה ארצה ועד לתפקידו הנוכחי כראש ממשלת ישראל הקרוב מאי פעם להיות ראש הממשלה המכהן בתקופה הכי ארוכה.

 בתחילת הדרך בתקשורת האמריקאית צילום באדיבות yes ולשכת העיתונות הממשלתית

בתחילת הדרך בתקשורת האמריקאית צילום באדיבות yes ולשכת העיתונות הממשלתית

רבות נאמר עליו שהוא אלוף המדיה, האיש בעל הרטוריקה המדהימה, האדם שיודע לנאום, ובעיקר בעיני האיש שכלל לידי אומנות את "המדיום הוא המסר" של מרשל מקלוהן. הרבה לפני תכניות הראלטי.
נתניהו מוצג כתלמיד שקדן, בעל כישרון ויודע לזהות ולהשתמש לא רק בתקשורת לצרכיו , כמו בפרשת הקלטת הלוהטת, אלא יודע לבחור היטיב את הצוות המקיף אותו, ובשונה מאחרים הוא אינו קופא על שמריו אלא ממשיך ומתקדם, מהתעלמות כמעט מוחלטת מהתקשורת הישראלית, ועד פנייה במסרים ישירים ושימוש ברשתות החברתיות – שימוש בעמוד הפייסבוק שלו.
נתניהו הביא לבית המחוקקים הישראלי את מה שגדל עליו – התרבות האמריקאית, על חלקיה הטובים והרעים, הוא הפך מהתקווה של הפוליטיקה הישראלית למנהיג שנוי במחלוקת – אלו שרואים בו את המשיח והתקווה הישראלית אל מול אלו שרואים בו אדם שיעשה הכל על מנת להשאר בשלטון.

מה היה קורה אילו תמונה באדיבות yes ולשכת העיתונות הממשלתית

מה היה קורה אילו תמונה באדיבות yes ולשכת העיתונות הממשלתית

בסיום הצפייה נותרתי עם מחשבה מה היה קורה אילו אחיו של ביבי יוני ז"ל, לא היה נהרג במבצע אנטבה, האם היינו רואים את נתניהו משתלב בפוליטיקה בארצות הברית, אולי הוא היה בעצם טראמפ?  או אולי היה נשאר והופך לאחד מאנשי השיווק החזקים בשוק האמריקאי ובעיקר האם עדיין היה עוזב את החלום האמריקאי אליו גדל לטובת מימוש החזון הימני של אביו?
בעיני סרטו של דן שרדור הצליח באחת המשימות הבלתי אפשרית שמדברים על ביבי וזה לייצר סרט שאוהדי ביבי יאהבו, וגם מתנגדיו הנחרצים ביותר.
באופן אישי סיימתי את הצפייה שאני לא יודעת מה אני יותר, מעריצה את האיש על הנחישות והתמדה במטרה ששם לעצמו, או מפחדת לאן פניה של מדינת ישראל כשהמנהיג הנערץ שלה מצליח לעשות את הבלתי יאומן לפעמים ולטשטש את הגבול בין האישי והמדינה.

ביבי קינג – עכשיו בyes דוקו וב- STINGTV.

קרדיטים :

במוי: דן שדור | הפקה: לירן עצמור | תסריט: דן שדור | עריכה: נטע דבורקיס, דן שדור | עיצוב פסקול: איציק כהן | מוסיקה: קרני פוסטל | הפקה: לירן עצמור – "עצמור הפקות".
הסרט הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה ומועצת הפיס לתרבות ולאמנות.

 תמונה באדיבות yes ולשכת העיתונות הממשלתית

תמונה באדיבות yes ולשכת העיתונות הממשלתית

כתיבת תגובה

כתובת המייל שלך לא תפורסם השדות המסומנים הם חובה *

*

כתבות אחרונות

נושאים

Scroll To Top